Temat: Kategoria na Dźwięki, Muzykę i Wideo
Tytuł Tutorialu / Opisu: Jak zmienić filmy w Diablo 2 LoD
Zastosowanie: v1.10, v1.11b oraz v1.12a Diablo 2 LoD

Ten poradnik pokaże jak zmienić filmy w Diablo 2 LoD na np. Nasz własny film.
Potrzebne narzędzia: fraps i rad video tools
Dzięki: frapsowi nagrasz krótki filmik, a dzięki: rad video tools przekonwertujesz film na format: *.bik, bo taki format filmów odczytuje: Diablo 2 LoD. frapsa możemy ściągnąć ze stronki: Imperium Diablo a program: rad video tools polecam ściągnąć z oficjalnej strony czyli: stąd . Gdy już będziesz miał gotowy nagrany film uruchamiamy: rad video tools, klikając na program: radvideo.exe i odnajdujesz na dysku swój film który chcesz przekonwertować. Zaznacz go i kliknij na przycisk: Bink it!.
Tam musisz ustalić wysokość i szerokość rozdzielczości filmu. Koniecznie ustaw w dwóch polach: Width: 640 a w dwóch polach: Height: 480. Dzięki temu rozdzielczość konwertowanego filmu będzie miała rozmiary: 640x480. Taki rozmiar jest najlepiej odczytany przez grę. Jeżeli nie chcesz mieć dźwięku w filmie to odkliknij zaznaczenie gdzie pisze: Compress audio. Ponieważ swoje własne filmy które podmienisz będą bez dźwięku odczytane przez grę. Dlatego, że gra ma starą bibliotekę korzystającą z usług: rad game czyli: (Kodek) odczytującą filmy: *.bik. A program który użyjesz do tego jest najnowszy, jednak nie przejmuj się bo zamieszczam w załączniku kodek który po podmienieniu oryginalnej biblioteki: binkw32.dll da radę odczytać dźwięk, by był słyszalny w grze, można go znaleźć w temacie: Wszystko co niezbędne dla ModMakera. Następnie by skonwertować swój film kliknij na przycisk Bink. Odbędzie się konwertowanie do formatu: *.bik. Zawsze możesz podejrzeć zawartość konwertowanego filmu po przez naciśnięcie przycisku: Preview. Musisz chwilkę poczekać. Po skończeniu konwertowania. Przycisk: Cancel zmieni się na: Done, a przycisk: Preview zmieni się na: View, dzięki temu możesz obejrzeć film żeby go przetestować. Kliknij na przycisk: Done i już masz film w formacie: *.bik.
Teraz potrzebna jest tylko zmiana nazwy pliku by film został odtworzony w grze. A oto te nazwy:

Dwa filmy początkowe gdy uruchomisz grę:

Bliznorth640x480.bik

New_BLIZ640x480.bik

Intro do pierwszego aktu:

d2intro640x292.bik

Intro do drugiego aktu:

Act02start640x292.bik

Intro do trzeciego aktu:

Act03start640x292.bik

Intro do czwartego aktu:

Act04start640x292.bik

Outro czwartego aktu:

Act04end640x292.bik

Intro do piątego aktu:

D2x_Intro_640x292.bik

Outro piątego aktu:

D2x_Out_640x292.bik

Istnieją jeszcze dwa filmy które nie zostały wykorzystane w grze. Wg. mnie to miały być początkowe filmiki gdy uruchomisz grę w mniejszej rozdzielczości. Abyś mógł je ujrzeć w grze musisz zmienić w nich nazwę w rozdzielczości czyli zamiast: 320x480 zmień na: 640x480.

A są to:

BlizNorth320x480.bik

New_BLIZ320x480.bik

Gdy już po zmieniasz nazwy dla swojego filmu/filmów, to musisz stworzyć dla nich foldery.

Dla filmów Intro będą to:

Datalocalvideo

Dla filmów Intro/Outro aktów w grze:

Datalocalvideopol

Pamiętaj żeby filmy z pierwszych czterech aktów i dwa filmiki początkowe były odgrywane, Musisz mieć zainstalowaną grę z filmami lub posiadać plik: d2video.mpq i d2xvideo.mpq. To tyle filmy mogą przedstawiać pokaz możliwości twojego moda. Co nie znaczy że możesz podstawić głosy pod dźwięki możliwości jest sporo. Filmik możesz zrobić nawet z bitmapek, jpegów, gifów i wiele innych plików które są odczytywane przez rad video tools.

Uwaga!
Żeby widzieć efekty filmowe należy uruchomić Diablo 2 LoD w trybie pełnoekranowym. Gra w oknie nie da efektów.
Źródło: diablo2.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=55605


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  co zainstalować by mieć binkw32.dll
witch